סגולותתפילה

1 סגולת מזמור לתודה | 2 תפילת הודיה ותפילת תודה לבורא עולם

לפניכם : סגולת מזמור לתודה ותפילת הודיה.

יהודים יקרים, רבי נתן מברסלב מדבר הרבה ליקוטי הלכות
שעל ידי הודאה ותודה להשם אפשר לזכות לגדלות המוחין ועל ידי זה להתחנן ולשפוך את כל שיחו לפני השם ית'…
כך שהתודה וההודיה היא פתח לדבר את כל אשר על לבבו שהיא העיקר לפעול ישועות אצלו יתברך !

זכרו בכל מצב לומר 'מזמור לתודה', ולהודות על מה שיש ולבקש על מה שחסר,
ובעז"ה תזכו בקרוב לראות ישועות בתוך שאר עמו ישראל ברחמים אמן!

מה היא סגולת מזמור לתודה ?

יש שאומרים ומתפללים בעצמם י"ג פעמים י"ג ימים את המזמור. ויש נוהגים לעשות את סגולת מזמור לתודה כך : מבקשים מ – י"ג אנשים (עדיף תלמידי חכמים) שיאמרו י"ג פעמים במשך י"ג ימים את פרק ק' בתהילים הוא 'מזמור לתודה', ובע"ה יזכו לראות ישועות נפלאות…

באמת מקור הסגולה היא הרב דניאל פריש זצ"ל, בעל 'מתוק מדבש' על הזוהר הקדוש, שם הביא לומר את הפרק י"ג בתהילים – "עַד אָנָה ה' תִּשְׁכָּחֵנִי נֶצַח", אבל הסגולה שנוהגת היום היא לומר את פרק ק' בתהילים ('מזמור לתודה'), שכן בדורנו הקב"ה רוצה מאוד שנעבוד אותו מאהבה ובשמחה שהדרך להכנס לשערים נפלאים אלו הוא בתודה ותהילה. ודווקא על ידי זה נפתחים השערים כמו שכתוב במזמור עצמו – "בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה" – בחי' י"ג אותיות כנגד י"ג שערים שהיו בבית המקדש, י"ג שערי שמים של י"ג מידות הרחמים.

י"ג בגמ' 'אחד' ו'אהבה'. וז"ל 'ראשית חכמה': "וזה סוד אהבה בגימטריא אחד, שהאוהב (האדם עובד השם) מתאחד (באומרו תודה תהילה הלל והודיה) באהוב (הקדוש ברוך הוא) ממש, בענין ונפשו קשורה בנפשו, ולכן סמוך ואהבת לאחד".

מובא במגלה עמוקות: על מזמור לתודה: חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה – הם סוד י"ג האמצעיות שבתפילת י"ח, שהם לקביל י"ג שערים שהיה במקדש, לקביל זה עשו י"ג השתחוואות, כנגד י"ג פרצות שפרצו יוונים במקדש בחצר המקדש (מדות פ"ב מ"ג). וזהו שאמר חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה, שכנגד מה שפרצו ועשו י"ג פרצות, מן חצר אחד עשו חצירות, ותקנו כנגד זה בִּתְהִלָּה, שהם השתחויה, כנגד י"ג עקרים שעקרו.

רוצים עוד כמה תפילות להודות להשם על החיים ?

כנסו תודה לבורא עולם על החייםתודה לאבא שבשמייםתפילות ובקשות

רוצים להודות להשם ?

בתרומה סמלית לנזקקים – י"ג תלמידי חכמים יאמרו איתכם י"ג פעמים י"ג ימים מזמור לתודה

שלחו בוואטסאפ 052-565-2005 שם ובקשה "מזמור לתודה"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תבדקו גם
Close