מאמרים

עין הרע אור החיים הקדוש

בס"ד. עין הרע אור החיים הקדוש על פי פרשת השבוע 'תולדות':
? "בֵּית מִדְּרַשׁ בוואצפ"?

בפרשתינו מספרת התורה על הצלחתו ועשירותו של יצחק אבינו: 'וַיִּזְרַע יִצְחָק בָּאָרֶץ הַהִוא וַיִּמְצָא בַּשָּׁנָה הַהִוא מֵאָה שְׁעָרִים וַיְבָרֲכֵהוּ ה' ושואל רבינו הקדוש מה התוספת במילים 'ויברכהו ה'???

ומתרץ רבינו הקדוש, וזה לשון קודשו: 'שלא נכנס בו עין הרע מהפלגת הריוח כי יצו ה' אתו את הברכה'. עד כאן לשון קודשו.

עין הרע אור החיים הקדוש

ובפרשת עקב, מפרש רבינו הקדוש את הפסוק 'אֶרֶץ אֲשֶׁר לֹא בְמִסְכֵּנֻת תֹּאכַל בָּהּ לֶחֶם לֹא תֶחְסַר כֹּל בָּהּ'. שבארץ ישראל אין צריך העשיר להתנהג כעני ומסכן, מחשש עין הרע, כיון שעין הרע מתחיל כשאחד עני ואחד עשיר, אבל בארץ ישראל כולם יהיו עשירים, כי לא יחסר בה כלום לאף אחד, ולכן בארץ ישראל יכול להתנהג בעשירות.

'לפי שיש בני אדם שהגם שהם עשירים מתנהגים כמנהג עניים, שלא ישביע עצמו כדי שלא יראה שהוא עשיר, לזה אמר 'אשר לא במסכנות', כי המיחושים [של עין הרע] יהיו מאמצעות זה עשיר וזה עני, ואינם בעיר הלזו. ונתן טעם לזה באומרו 'לא תחסר כל בה'. פירוש, בשלמא אם העושר בא מזולת הארץ זה משתדל ומעשיר, וזה אינו משתדל ומעני, אבל כיון שהעושר בארץ הוא תלוי, והמעשיר מהארץ מעשיר, ונתחלקה לכולם בשוה, אם כן כולם עשירים'. עד כאן לשון קודשו. [אור החיים תולדות פרק כו פסוק יב. עקב פרק ח פסוק ט]

ופה יש קושיה הרי רואים במציאות שיש עניים ויש עשירים והנה חוקים מטורפים ללא שכל והיגיון גוזרים על עניי הצאן? זה כדי לעורר את עם ישראל בתשובה – כי אם כולם היו מתעוררים לעבודתו יתברך ועובדים אותו בשמחה ואהבת ישראל לא היה כל זאת ואיש לאחיו יאמר חזק – ואדרבה בארץ ישראל בעזרת השם תתגלה האחדות יותר ויותר ועין השם תתגלה על בניו בקרוב עם משיח צידקנו אמן.

בשורות טובות לכל בית ישראל!

תפילה נגד עין הרע ברסלב / תפילה להתרת קשירה וכישוף

תפילה נגד עין הרע קצרה ומועילה

הסרת עין הרע בעופרת – עם 11 פסוקים נגד עין הרע מחסידי ברסלב

זיווג הגון: יוכבד נחמה בת אושרה תחי', אודליה בת אושרה תחי', רפאל בן אושרה הי"ו, שמעון בן אושרה הי"ו, יעל בת רבקה רחל תחי', לכה בת אושאה תחי', דוד בן גאולה הי"ו.
זש"ק: ישראל יעקב בן פרחיה הי"ו ואורטל בת שרה תחי'. גדיאל בן יפה הי"ו ונריה שירה בת חוה תחי'. יעקב ישראל בן מרים ז'קלין הי"ו ואפרת מרים בת גילה שרה תחי', יוחנן בן רבקה רחל הי"ו, ורות עמליה בת מרים תחי'. אברהם ישעיה בן יעל הי"ו, וצופיה דליה בת חגית תחי', יצחק דוד בן שלביה הי"ו, וריחן בת יפה תחי'. שרון בן זילברט הי"ו, יעל בת ציונה תחי'.
לע"נ:
סבי היקר חיים בן מרסדס ז"ל. עליה בת אסתר ע"ה.
שושנה בת הלה ע"ה, תנצבה"א.

? "בֵּית מִדְּרַשׁ בוואצפ" ?
https://chat.whatsapp.com/CozSs5nDMaFL4ARSJGstDq
לצפיה בסטטוס, ולמוגנים, וכן לקבלת ? 'אור החיים הקדוש' ? ברשימת תפוצה, שלחו ? למספר_
http://wa.me/972546481400

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *